Sunday, October 6, 2013

50 fakti

Mõtlesin, et peaks ka tegema ehk postituse faktide kohta, kuna mulle endale meeldib teiste blogidest neid lugeda ja samas oleks hiljem ka huvitav lugeda. 

1. Autodega sõidetakse KOGUAEG!! 
2. Minu kooli on keelatud minna jala ehk ka ületee elavad õpilased peavad 2sek kollase koolibussiga sõitma või ise autoga kooli minema.. (ma ei ole muidugi täiesti kindel, et seda 100% täidetakse, aga ilmselt)
3. Kui reede õhtul nähakse ringi liikumas noori, kes peaks juba olema eas, et sõita autoga, arvatakse et nad on nö ''pahad lapsed'' ja on joonud vms.
4. Kui sul pole seljas spordiriideid ja sa juhtud jalutama, arvatakse, et sa pole piisavalt rikas, et autot lubada. Ehk sa oled vaene, sest auto on siin reaalselt igaühel kes vähemal 16 on.
5. ''Titeload'' saab siis, kui sa oled 16 ning loa üksi sõita siis, kui titeluba on olemas olnud pool aastat. Kuigi Pennsylvania osariigis kehtib seadus, et alla 18 aastasel ei tohi olla autos rohkem kui 1 sõber. (aga võib olla õdesi/vendi ja 18+ inimesi)

okei, niipalju vist sõitmisest.. :D

6. Koolis on kõik tunnid 42 minutit pikad ning vahetunnid 3 minutit. Ma sellega nii ära harjunud, et enam ei kujutaks ettegi, mida ma oma 15. minutiliste vahetundidega teeks. 
7. Igapäev on täpselt sama tunniplaan ja tunnid lõppevad 2.25.
8. Söögi''vahetund'' on samamoodi tund nagu kõik teisedki.
9. Koolis võib(ja kantaksegi väga palju) kanda dresse ja see on maailma mugavaim asi!!!
10. 99% õpilastest kannavad seljakotte.
11. 90% tüdrukutest teevad igapäevaselt lokke.
12. Praegu peame gym class'is käima ujumas.. ning see kõik mahub 42+3 minuti sisse ja kuna mu gym on kolmas tund, siis esmasp ja kolmap olen ma suurema osa päevast koolis poolmärgade juustega. Pole kõige meeldivam.
13. Õpilaste/õpetajate läbisaamine on palju rohkem nagu sõprade vaheline, mis mu meelest on parem.
14. Koolis reaalselt pannakse tähele ning ei ole õpetajatele ''vasturääkimist''. Õpetajad alati ootavad ise, et arvamust avaldataks ning kõik on hea meelega nõus asju üle seletama.
15. Kontrolltöödes olevad asjad õeldakse alati ette ning enamus töid on valikuvõimalustega või on vastused all ette antud ja peab ainult õige valima vms.
16. Koolilõuna võetakse kas kodust kaasa või saab koolist osta. Igapäev on valida kaks erinevat pitsat ning burgerit või siis nö peamine lõuna, mis igapäev erinev, kuid siiski ka selline toit, mida Eestis ei pakutaks. Ja siis saab lisaks erinevate maitsetega piima, nt ma võtan igapäev shokolaadipiima, ja 2 erinevat puu- ja juurvilja. Meil on tegelikult ka salati- ja wrapibaar aa ma pole sinna veel kordagi jõudnud :'D
17. Koolilockeritel enamustel meie koolis lukke ei kasutata, kuna ei minda teiste asju võtma, seega mul pole siiamaani aimugi kuidas neid avada.. Reedel Peter üritas mulle õpetada, aga see oli liiga keeruline ja ma andsin alla :D
18. Enne esimest tundi on homeroom(midagi sarnast meie klassijuhataja tunnile) ning see algab 7.39 ja sinna peab minema igapäev. Selle tunni alguses loetakse lipuvanne, on koolitv's kaks õpilast kes jagavad infot mis tulemas on ja mis lõunaks jne. Ja kui vaja, räägib õpetaja veel üle tähtsamad asjad. 
19. Kuni päeva lõpuni on kooli uksed lukus ja kui vaja kuhugi minna peab ennast kontorist välja kirjutama. 
20. Kui tunni ajal vaja minna kas lockeri juurde või WC'sse, peab klassist välja kirjutama ja saab klassinumbriga märgi kaasa.

Koolist vist kõik..

21. Peanut butter on parim asi.
22. Üldse kõik toit on parim.
23. NB ma arvasin, et ma olen selleks ajaks juba megalt paisunud, aga polegi veel asi hull, endale tundub, et pigem nagu alla võtnud.. :D:D haha
24. Friikartulid juustu+chilli/peekoniga on ülihead, ma ei tea, miks neid meil pole.
25. Toidupoed on hiiglaslikud ja kõiki asju on 1001 erinevat valikut.
26. Poest tulles on tavaliselt umb 10 erinevat kilekotti, sest ühte kotti ei panda just eriti palju asju..
27. Kõik toit/riided jne on väga odavad!!
28. Aga shoppama minna on päris raske, sest kuna asju on nii meeletult palju ja kõik nii odav on väga raske teha valikuid ning jääda esialgse ostuplaani juurde.
29. Inimesed on niiii sõbralikud. 
30. Ma olen siin oldud kuu ajaga saanud ilmselt komplimente enda või enda asjade või mille iganes kohta kui kogu oma Eestis elatud elu jooksul.. mis päriselt ka on lihtsalt veider.
31. Inimesed on otsekohesed ning ei hoia ennast tagasi, kui tõesti midagi ei meeldi.
32. Ma magan narivoodis ja mul on siiamaani ülevalt alla tulemisega natuke raskusi.. parim fakt USA kohta.. :D (mitte et ma seal alla ei saaks ega midagi, lihtsalt unub vahest ära)
33. Ma olen üllatavalt palju kohanud inimesi, kes teavad kus Eesti asub. Nt mu hostema kihlatu poja sõber või sõbrasõber on Eestis käinud ja mu kunstiõpetaja kasvas üles nii, et ta naabriteks olid Eestlased. 
34. Koolis on sport tähtsal kohal.. ehk praegu on Ameerika Jalgpalli hooaeg ja paljud õpilased käivad mängudel tiimi toetamas ning ka õpilaste vanemad.
35. Ei ole olnud vist ühtegi päeva, kus ma poleks autoteel näinud surnud looma. 
36. Ma siiani ei jaga midagi mõõtühikutest. 
37. Vabandatakse ka kõige väiksemate asjade pärast ning kui küsitakse kuidas läheb, siis tegelt ei oodata muud vastust peale hästi. Aga see on arusaadav, kuna see nö nende viisakusvorm vms.
38. Linnas, kus ma elan, on suuremosa vanavanavanemad päris kusagilt Euroopast.. Enamasti Prantsusmaalt või Saksamaalt.
39. Mul pole veel kordagi olnud reaalset koduigatsust.. ma ei tea kas see on imelik või mitte, aga lihtsalt pole. Muidugi on hetki, kus ma igatsen midagi Eestist või igatsen inimesi, aga see pole olnud nagu igatsus igatsus. 
40. Ma ei suuda ära oodata Halloweeni!! Mis on tegelikult kohekohe käes ja inimeste majad on juba kaunistatud igasuguste kõrvitsate ja muude Halloweeni teemaliste asjadega! Jaa pumpkin latte ja pumpkin cookie'd on nii head!!
41. Maisipõllud igalpool ja mais megahea!
42. Telekast tuleb ALATI midagi head.
43. Drive-in'id on kõikide asjade jaoks peaaegu vist.. nt pank ja koertepesu.
44. Inimesed ei hooli niipalju teiste välimusest või riietusest. Ei ole väga palju halvustamist. 
45. Inimesed elavad kõik majades. Mu linnas ei ole reaalselt mitte ühtegi kortermaja ja ma olen kogu siin oldud aja jooksul näinud 2-3. (v.a Pittsburgh, kuna see suurem linn ja seega normaalne, et seal elatakse rohkem korterites, kuna eramajadeks pole ruumi mujal kui ainult äärelinnas)
46. Kool lõpetatakse enamjaolt 17,18 aastaselt ja siis minnakse edasi college'sse mis kestab 4 aastat ning maksab päris palju. Kuid palju üritatakse selleks raha koguda ning stipendiume saada.
47. Hästi palju kogutakse erinevate asjade jaoks raha. Tehakse suvel carwashe või müüakse raha teenimise eesmärgil asju. Nt mu kooli cheerleaderid kogusid selle aastaga 5000dollarit..
48. Mu kooli võpid on maailmalahedad ja üleüldse kõik vahetusõpilased on super inimesed!
49. Mul on parim hostpere ja ma olen nii rahul oma siinse eluga!
50. Ma jään 99.9% kindlusega aastaks!!! Ainult vaja nö paberitele alla kirjutada ning et seda teha, on vaja oodata kuu aega.jaa paar küsimust mis USAkad võppidelt küsinud on..

Kõige imelikum asi, mis mult küsitud on: Kas meil Eestis pannkooke on? 
Aga üleüldiselt ma pole rohkem selliste küsimustega kokku puutunud, aga kui oli suur YFU meet, kuulsin nii mõndagi asja, mida kuulates jäi ikka suu lahti.. 
Näiteks: Kas Saksamaal vett on?
Kus asub Brasiilia? Lõuna-Ameerikas. Kus see on? .. nagu, sa elad Põhja-Ameerikas..

4 comments:

  1. Appi kõik tundub nii äge.Mega kadedaks teeb ikka :D Aga palju edu edasipidiseks :) !

    ReplyDelete
  2. Kõik ongi äge!! haha :D aga suur suur aitäh beib :)

    ReplyDelete