Tuesday, April 16, 2013

Osariik ja linn ja kool ja läheduses asuvad kohad

Elama hakkan siis Pennsylvania osariigis. Teistest osariikidest jääb lõunasse Maryland, põhja New Yorgi osariik, läände Ohio ja idasse New Jersey. Ja väga-väga lähedal on ka Kanada. USA osariikidest suuruselt 33s. Elanikke kogu osariigi peale ligi 13 miljonit. Ja suurim linn Philadelphia, mis kogu USA peale suuruselt viies.

Täpsemalt asun siis elama Ellwood City'sse, kus 2010 aasta seisuga elas 7,921 inimest. Ehk isegi väiksema inimeste arvuga, kui Kuressaare. Ka linn ise on peaaegu, et poole väiksem. Internetist pole peaaegu, et mitte ühtegi pilti suutnud leida, aga nii palju, kui olen perelt pilte saanud, tundub väga armas pisike linn olevat :) Üritan need mingi aeg ehk siia ka lisada.

Koolis hakkan käima Riverside High School'is. Õpilaste arv ei pidanud olema väga suur, sest linnas on ka teine high school ning seega on õpilased kahe kooli vahel ära jagunenud. Aga pidavat olema õpilasi umbes 400 ringis.

Rohkem on ehk rääkida linnast nimega Pittsburgh, mis on Pennsylvania osariigi suuruselt teine linn ja asub 40 minuti kaugusel Ellwood City'st. Nii palju, kui ma oma pere jutust olen aru saanud, siis seal käivad nad tõsiselt väga tihti ning see on juba vägagi arvestatav USA suurlinn. Kuna Ellwood Citys pole palju kohti kus käia, siis pole see mingi probleem, kuna too linn on lihtsalt nii lähedal.

Pittsburghis on siis 307,484 elanikku, mis tegelikult jällegi ei tundu väga suur arv olevat, aga siiski. USA linnade peale kokku on see suuruselt 62ne. Linnas on 27 pilvelõhkujat ning on teatud kui ''the City of bridges''. Kogu linna peale kokku on 446 silda!!! Üldiselt, nagu ma olen aru saanud, siis pöörleb kogu linna elu erinevate ettevõtete ümber.

Ellwood City'le on päris lähedal mitmed suurlinnad. Näiteks New York ja Chicago on 6h autosõidu kaugusel ja Washington 4h kaugusel. Kanada piir on samuti 4h autosõidu kaugusel :)


Nagu näha, siis osariik asub täiesti USA põhjaosas.

           
Pittsburgh 


2 comments:

  1. kas washington mite usa teises otsas pole v, kuidas sinna siis 4h :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ei ole, see New Yorgist ainult natukene all pool :D

      Delete